Menu
Dzieci Maryi Wieszowa
Wspólnota Dzieci Maryi

Dzieci Maryi
Parafia pod wezwaniem Trójcy Świętej
w Wieszowie
ul. Bytomska 169
42-672 Wieszowa
O nas

Stowarzyszenie obejmujące młode dziewczęta, które chcą żyć duchem maryjnym i szerzyć cześć Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej, powstało pod wpływem objawień Matki Bożej św. Katarzynie Laboure w 1830r, w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu - tak chyba najkrócej można zdefiniować stowarzyszenie Dzieci Maryi. W naszej parafii wspólnota Dzieci Maryi istnieje już od wielu lat. Kim jesteśmy? Dlaczego warto być "marianką"?
Nasza grupa liczy obecnie ok. 30 dziewcząt w różnym wieku.
Maryja jest naszym wzorem, więc pragniemy uczyć się o Niej, naśladować Jej prostotę, pokorę, posłuszeństwo wobec Boga i miłość do ludzi. Nasza służba wyraża się przez aktywny udział we wszystkich świętach, a także nabożeństwach ku czci matki Bożej, zwłaszcza majowych i różańcowych. Pełnimy wtedy służbę przy sztandarze, których od grudnia mamy aż 7.
Najważniejszym dniem każdego Dziecka Maryi jest 8 grudnia - Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, po okresie próbnym i kilku spotkaniach, na których kandydatki zdobywają podstawową wiedzę na temat wspólnoty, uroczyście przyjmowane są do niej nowe dziewczynki (ostatnio przyłączyło się ich do nas 9), które składają przyrzeczenia wiernej służby Niepokalanej. Pozostałe marianki odnawiają swoje przyrzeczenia. W tym dniu organizujemy także małe przyjęcie, podczas którego ks. Proboszcz nagradza najwytrwalsze z nas.
Zewnętrznym znakiem przynależenia do grupy Dzieci Maryi jest medalik z wizerunkiem Niepokalanej na kolorowej wstążce - różową otrzymują te z nas, które nie przystąpiły jeszcze do Komunii Św., zieloną nosimy od 3 kl. aż do bierzmowania, później otrzymujemy medalik na niebieskiej wstążce.
Przynależność do wspólnoty to nie tylko modlitwa i służba - jesteśmy przede wszystkim grupą przyjaciółek, które lubią wspólnie spędzać czas. Dowodem na to jest chociażby zabawa andrzejkowa z ministrantami, spotkanie opłatkowe czy walentynkowe.
Być Dzieckiem Maryi to mieć zapewnione Jej łaski i szczególną opiekę, to odbicie w sobie Jej niepokalanej czystości.
Nasze drzwi i serca są zawsze otwarte, dlatego też serdecznie zapraszamy do nas wszystkie chętne dziewczyny - wystarczy zgłosić się do naszej szefowej - Patrycji albo po prostu przyjść ubraną na biało do naszej zakrystii (najlepiej w maju lub październiku)

designed by izagra & granka